דלג לתוכן

משהו גדול ומרגש

ע"י Hatul על 23 בדצמבר 2011

ביום שישי הקרוב נעם אדרי פותחת את התערוכה "מגש הכסף". זה קורה במוזיאון עין חרוד, הולכים לקרות דברים מטורפים בערב הפתיחה, בלי להיכנס לספויילרים: הקהל הולך לעבור משהו. מה לי ולהפקה הזו?

אחרי שקראתי על פרוייקט save the date בלונדון, משהו בי זז. יצרתי קשר עם נעם והודעתי לה שאני שלה. רציתי להיות חלק באירוע שישנה משהו לאנשים בראש, שיגרום להם לחשוב ובעיקר שיוציא אותם מהאדישות, דבר שנעם אלופה בו. עברה חצי שנה והטלפון הגיע: "יאללה בואי! הכנתי לך דמות שתפורה עלייך." בהמשך שמעתי לפחות פעם בשבוע את המנטרה הנועמית המדליקה "תקשיבי, את לא מבינה, זה הולך להיות ענק!" . ככל שהדמויות יוצאו ממחברת הסקיצות יותר ויותר הבנתי עד כמה ה"תקשיבי זה הולך להיות ענק" באמת הולך להיות חוויה מכוננת.

מכאן לשם כבר חודשיים שאני מודדת ומתלהבת והאמת זה די מדבק. נעם ליהקה כבר גדוד שלם של חבר'ה בכל מיני גילאים שנדבקו לפרוייקט. אהבתי לראות את האנשים נדבקים אליה, כולם רוצים להיות חלק, כל אחד תרם משהו והיא מאמצת כל מיני רעיונות, תמיד פתוחה אבל מאוד נאמנה לאג'נדה שלה. אהבתי לראות איך מרעיון כללי היא הורידה אותו לאדמה בהפקה דיי מטורפת, ממש לא זיקוקים ורקדנים, להפך: חבורה של אנשים מהישוב בתקציב צנוע מאוד ושיר בלב. זה מה שגורם לזה להרגיש כל כך אותנטי.

על מה הפרוייקט מדבר? עלינו הישראלים, על הגחמות שלנו, דרך הפירות שאנחנו מייצאים ומדי פעם מוחרמים באירופה, אירוע שנון (שמורכב מדי הרבה רבדים) ולא ממש שיגרתי.

בפרוייקט בלונדון, נעם הציבה מראה לאנגלים, עכשיו תורנו. על פי האוצרת מדובר בז'אנר חדש של אומנות. אני גאה להיות חלק ובעיקר על הזכות להכיר את האמרה "אומנות או למות" מקרוב. קבלו הצצה לקליפ.

יום שישי 30.12.11 בשעה 20.00 במוזיאון עין חרוד

ליצ'י עסיסי עם ויטמין סי

 

צילום: גיא ברקן

 

צילום: גיא ברקן

שייך ל → מחשבות

אין עדיין תגובות.

השאר תגובה

הערה: XHTML פעיל. המייל שלך לעולם לא יפורסם כאן.

הירשם ל-RSS עבור התגובות כאן